יום חמישי, 30 בינואר 2014

האם כדאי לעבוד בעבודה מועדפת?

אחת השאלות הנפוצות המופנות אלינו נוגעת לכדאיות בעבודה מועדפת.  זוהי שאלה פשוטה ולה תשובה מורכבת:
התשובה לכך תלויה ראשית במה תרצו לעשות בעוד שנה? באם הנכם מעוניינים לצבור כסף לקראת לימודים או נסיעה, אז ברור שהיעד המרכזי הוא צבירת הון. באם אתם שוקדים על השתלבות בחברה המאפשרת אופק של קידום, אז כדאי יותר לבחון ארגונים או ענפים אשר להם מגוון גדול של תפקידים, פירמידה ניהולית גבוהה ופריסה ארצית גדולה.

נתחיל בעניין הכספי:
אז נכון שעבודה במסעדות/ברים מאפשרת להרוויח הרבה כסף, לרוב, בטיפים. ונכון גם שאפשר לצבור ממון לא קטן בעבודה במכירות בחו"ל אך כדאי לבדוק ראשית באם תחום העיסוק מתאים ומעניין אתכם.
לא כולם מתאימים להיות מלצרים/ות או ברמנים/ות.

יש מאיתנו, אני לדוגמא, שהיה לי קשה להיות נחמד, סימפטי, חייכן ותקשורתי רק בגלל שאני במשמרת, כמו שחקן בהצגה. הסוויץ' היה קשה.
גם הנושא המכירתי והריצה המטורפת בתוך המסעדה ובין השולחן למטבח לא כ"כ נראה לי.
מכירות בעגלות למשל, זה אחלה ואפשר להרוויח הרבה, אבל כדאי לזכור שיש בזה גם חסרונות: רוב שעות היום אתם עסוקים במכירה, ולא תמיד העבודה היא במדינה או בעיר שהכי כיף להיות בה.

כיום, רוב העבודות המועדפות המוצעות בשוק משלמות שכר מינימום (23.12) אך יש גם עבודות בשכר של 30 ש"ח לשעה.
אם מחשבים את המענק, 9,550 ש"ח, יוצא איפוא עוד 8 ש"ח לשעה נטו. יתרון נוסף שיש לקחת בחשבון הוא העובדה שבתום שישה חודשי המענק מקבלים את המענק במכה אחת.

אופציות לקידום: 
26% מהצעירים אשר הגיעו לעבוד במענק בתחום הדלק נשארו וקודמו בענף. ענף האירוח מציע גם מגוון משרות בבית מלון, בתי הארחה ובאכסניות נוער ואפשרויות קידום.

יש מאמר במאקו אודות מנהלי ומנהלות מלונות אשר התחילו במועדפת ונמצאים בעמדות בכירות.
כך שאם טרם החלטתם מה הכיוון שלכם כדאי לשקול גם את האפשרויות האלה.


מה יותר כדאי, מועדפת או לא,  עכשיו זו רק החלטה שלכם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה